Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všeobecně se akvarijní ryby krmí příliš.Ztučnělé ryby bývají též tělesně deformovány,otylé a pak nelze očekávat,že se úspěšně vytřou.
Čas od času by měli ryby vyhladovět.Vždyť ve volné přírodě neustále hledat potravu,což v akváriu nemají zapotřebí.Energii vynaloženou v přírodě na hledání potravy v akváriu nevydají,zpohodlní a pro nedostatek pohybu spatně tráví a ztuční.
Kromě toho způsobuje přílišné krmení škodlivé změny v akváriu,jako jsou zákaly,tvoření nežádoucích řas,přebytek dusíkatých látek a s tím páchnutí vody.Proto máme-li neůspěchy,nesvádějme je na ryby,ale hledejme příčínu především u sebe.
Rybkám raději podáváme jen tolik potravy,kolik sežerou během 10-15 minut.Raději krmíme v menších dávkách a dvakrát denně.Večer krmíme mírně,ráno můžeme dávku o něco málo zvýšit.Jeden den v týdnu krmení úplně vynecháme.
Nalovenou živou potravu z přírody zkrmujeme nejlépe živou nebo mraženou.Čerstvě zakoupené živé Nítěnky nezkrmujeme hned,nýbřž ponechámé jen 2-3 dny pod kapající studenou vodou z vodovodu,abychom z nich odstranily bahno.Před zkrmením Nítěnky propereme,aby proud vody uhynule Nítěnky odplavil a zůstaly nám jen živé.
Rybky nekrmíme podle svého přání,ale podle jejich potřeby.Předkladáme jim pokud možno rozmanitou potravu vyskytující se v přírodě a doplňujeme ji sušeným a umělým krmivem.I nejlepší potrava se rybkám časem omrzí,nevystřídáme-li jiným krmivem.Velikost potravy má odpovídat velikosti ryb.Velké ryby mohou hladovět při malé živé potravě,naopak zase malé ryby při velké.