Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ryby vydrží bez potravy často delší dobu,než předpokladáme.Větší ryba je v tomto směru odolnější nez ryba malá.u malých,avšak dospělých akvarijních ryb nezanechá čtrnáct i více dnů bez potravy žádné následky.V běžně založeném akváriu si vždy něco k snědku najdou.Naní nám známo,zda se dělaly pokusi z rybami v čistém akváriu bez písčitého dna a běžného osazení rostlinami,proto atázku,jak dlouho vydrží v takovém akváriu,nemůžeme přesně říct.
Větší ryba má sice větší potřebu potravy,může však déle žít z nashromažděného tuku.Např. kapr říční během celé zimy potravu skoro nepřijímá,a přesto tak dlouhé hladovění dobře přežije.Na podzim po výlovu z rybníku přečkají ryby v sádkách bez jakékoliv potravy bez újmy i několik týdnů a na vánoční trh je dostaneme živé.
Menší druhy akvarijních ryb nemají ve své domovině po celý rok stejnoměrný přísun potravy.Například v období dešťů,kdy se vodní hladina pridce zvedne,voda odplaví bahnité nánosy s drobnými živočichy a kdy se také náletový hmyz ani larvy různých komárů nevyskytují,jsou ryby nuceny hladovět.Teprve po opadnutí vody nastává období dostatku potravy,které je také hlavním obdobím množení ryb.
Drobný plůdek nevydrží bez potravy delší dobu,v přírodě přijímá potravu po celý den a také v akváriu jej musíme častěji během dne krmit,jinak by zahynul.