Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ryby,stejně jako všichni ostatní živočichové,vyžadují pestrou výživu obsahující bílkoviny,cukry,tuky,vitamíny a minerální látky.V akváriu se většina ryb krmí převážně umělým krmivem.Obvykle ve tvaru vloček nebo drobtů.Přesto,nebo právě proto,byste měli svým chovancům občas dát krmení přirozené-živé.
Jednostranná potrava,kerá neobsahuje všechny potřebné látky,může vést ke zdravotním potížím ryb.Naopak,správné krmení může hrát velmi aktivní roli při ochraně ryb před nemocemi a infekcemi.
Pokud nevíte,kolik potravy rybám dát,řiďte se základním pravidlem,které říká,že krmit se má méně ale častěji.Jednu dávku krmení by měli ryby zkonzumovat během 2 až 3 minut,při krmení 2x až 3x denně.Po několika týdnech byste měli nechat ryby vyhladovět a jeden den nekrmit.Vždy je lepší nechat ryby trochu hladovět,než je překrmovat.Když dáte rybám více krmiva než potřebují,sežerou ho také,ale potrava prochází nestrávená zažívacím ústrojím a stává se z ní odpad,který znečušťuje vodu v nádrži.

Hlavní požadavky na výživu:
Hlavní podíl v přirozené potravě ryb tvoří voda.Avšak i suché součásti potravy mohou být rozloženy na jednotlivé složky vyvážené výživy dřive zmíněné.Proto se průmyslově vyrábí sušené rybí krmení,které se svým složením podobá přirozené potravě.
Většina ryb má přibližně stejné požadavky na složení potravy.Díky tomu suché krmení vyhovuje rozsáhlé škále rybích druhů.Při výrobě se klade důraz spíše na kalorické potřeby ryb než na složení potravy.

Bílkoviny:
Nezbytnou součástí výživy ryb jsou bílkoviny,které jsou obsaženy ve všech živých tkaninách.Bílkoviny zajišťují normální růst,proto mají mladší jadinci vyšší požadavky na jejích přisun než jedinci dospělý ( 40% sušiny u mladých oproti 35% u dospělých).

Sacharidy:
Při nadměrném příijmu sacharidů se v játrech usazuje nadbytek zásob,které brání jejich normální funkci.Řiďte se pravidlem,že podíl sacharidů v přijímané potravě by neměl být vyšší než 15%.Vyjímku tvoří fytofágní druhy,které tráví sacharidy lépe než většina dravých druhů.

Tuky:
Těla ryb obsahují větší množství nenasycených mastných kyselin než je běžné u savců.Z ryb byla izlována řada tuků,pracovně označená jako Omega 3.Jak se ukázalo,tyto tuky jsou důležité pro prevenci lidských srdečních poruch.Zdá se,že pro ryby jsou tyto tuky stejně důležité,protože byly v jejich tělech zjištěný v poměrně velkém množství.Většinu tuků získávají ryby z planktonu,který obsahuje převážně nenasycené mastné kyseliny.podíl tuků v rybí potravě představuje zhruba 10%,neměl by být vyšší.

Vitamíny:
Do průmyslově vyráběného krmiva se přidávají vitamíný ve větším množství,než ryby potřebují,protože určitá část vitamínů se vylyhuje do vody.Krmení je jediným zrdojem vitamínů pro ryby.Neprokázalo se,že by ryby přijímaly vitamíny speciálně přidávané do vody.

Minerální látky:
Minerální látky se také přidávají do mnoha druhů průmyslově vyráběných rybích krmiv.Ryby mohou do určité míry přijímat minerální látky přímo z vody,i když v nádržích z měkkou vodou jsou přítomny jen v nízkých koncentracích.Při výměně vody se minerální látky doplňují,a proto je pravidelná výměna vody v nádrži tak potřebná.

Pigmenty:
Pigmenty jsou součásti přirozené potravy.Proto se někdy taky přidávají do průmyslově vyráběného krmení.Neslouží jako zdroj potravy a výživy,ale napomáhají přirozenému zbarvení pokožky.Nacházejí se také v rybích jikrách,kde mají pravděpodobně vliv na úspěšnost líhnutí.