Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mnohým rostlinám se bude dařit lépe,vezmete-li při jejich sázení v úvahu tvar kořenového balu nebo zvláštní citlivost některéch rostliných druhů.
Plošně kořenící rostliny:jako druhy rodu Echinodorus a Aponogeton se nejlépe sázají do ploché,široké prohlubně,ve které se mohou jejich kořeny dobře rozprostřít.
Hluboko kořenící rostliny:jako jsou Kryptokoryny,Šípatky a Zákrutichy se sázejí do úzkých a hlubokých jamek.
Druhy rodu Anubias:mají tak citlivé kořeny,že se raději vůbec nesázají do dna.Rostliny jen položte písek a rhizomy zatěžkejte kamenem nebo přivažte na kořen.
Kapraďorosty:jako je Hnědovka křídlatá-Microsorium pteropus a guinejská vodní kapradina Bolbitis heudelotii ,rostou ve zbytcích dřev z rašeliniště a lávových kamenech lépe než ve dně.
Upevňují se silonovými vlasci na dřevo nebo kámen.Jestliže se za nějakou dobu udrží samy silou vlastních kořenů,můžeme vlasce opatrně odstranit.Při vysazování do dna se rhizomy nesmí zahrabat.
Stulíky a Lekníny: Nuphar a Nymphaea se pouze lechce zatlačí do dna a upevní se kamenem.
Druhy rodu Crinum: Kříny,jsou citlivé na otlak a ostré kamínky.Kořenový základ cibulky dobře prohledněte,zda má v pořádku kořeny.
Plovoucí rostliny: Jako druhy Pistia a podobné,se nechávají plavat na hladině.Jejich růst je třeba redukovat,značně stíní na hladině.